Etapa a 19-a a Ligii a IV-a a început vineri seară cu meciul dintre Viitorul Feleacu şi CS Floreşti, scor final 3-9.

Partida din Parcul Sportiv „Iuliu Haţieganu” s-a disputat în totalitate pe ninsoare, dar nu a fost deloc lipsită de spectacol, ba dimpotrivă.

Fără aportul lui Goga, Stan David sau Gigi Vînău, jucătorii Feleacului nu au mai fost deloc „lupii” din meciurile anterioare. Floreştenii au ajuns cu uşurinţă la poarta lui Tala, iar la pauză au intrat cu un avantaj de patru goluri, 5-1.

Chiar dacă a marcat prima în repriza secundă, Viitorul nu a pus deloc în pericol victoria alb-albaştrilor, elevii lui Călin Budişan ratând şi alte câteva mari ocazii la poarta gazdelor. În cele din urmă, CS Floreşti s-a impus cu 9-3, Paul Dîrjan fiind MVP-ul meciului, cu şapte goluri marcate.

Frătean a reuşit două, iar floreşteanul Timoc a înscris şi el, dar în propria poartă. Paul Brie şi acelaşi Gligan au marcat celelalte două goluri în poarta lui Tiut.

Profitând de amânarea meciului celor de la Sticla Turda, CS Floreşti s-a apropiat la patru puncte de locul 1 în clasament.