Universitatea Cluj a continuat seria victoriilor în meciurile amicale şi miercuri, câştigând cu 5-0 partida cu CS Ocna Mureş, echipă din Liga a IV-a Alba.

Meciul din Parcul “Iuliu Haţieganu” a fost, aşa cum era de aşteptat, la discreţia elevilor lui Marius Popescu, care s-au “urnit” mai greu însă, reuşind să deschidă scorul abia în minutul 35, prin Haţiegan.

Imediat, Hîmpea a mărit diferenţa la 2-0, în partea secundă Pintea şi Fizeşan, ultimul autor a două goluri, stabilind scorul final, 5-0 pentru “U”-işti.

Vestea bună pentru suporterii Universităţii a fost, însă, revenirea lui Dorin Goga pe teren, acesta recuperându-se după accidentarea suferită la un antrenament de la începutul anului, atacantul Universităţii jucând aproximativ 60 de minute în meciul de astăzi.

Următorul test pentru “şepcile roşii” este programat sâmbătă, cu Unirea Jucu, de la ora 12:00.