FC Universitatea Cluj s-a întâlnit azi cu ACS Fotbal Comuna Recea într-o partidă amicală disputată în Parcul Sportiv ,,Iuliu Haţieganu”.

Scorul final a fost 1-0 pentru ,,studenţi”, Goga fiind jucătorul care a adus victoria.

Recea a început partida într-un mod agresiv, punându-l la încercare pe portarul Dinu în urma unui corner, iar câteva minute mai târziu portarul Universităţii a respins mingea trimisă de Ciocan.

Asaltul la poarta “U”-istă a continuat, Cuc, Rus şi Mih nereuşind să finalizeze. Chiar dacă oaspeţii au avut mai multe ocazii, Universitatea a deschis scorul prin Goga, pe finalul primei reprize, 1-0, acesta fiind şi scorul pauzei.

În partea a doua rolurile s-au schimbat, iar “U” a dominat, dar Ene, Florescu şi Ursu nu au reuşit să mărească avantajul. Recea nu a pus probleme în repriza secundă, apropiindu-se de puţine ori de careul advers. Clujenii au câştigat amicalul cu 1-0, iar următorul meci oficial îl vor juca în deplasare cu Performanţa Ighiu pe 30 martie.