Unirea Jucu şi Ardealul Cluj s-au întâlnit, joi la prânz, în primul meci amical al iernii pentru ambele echipe.

Partida s-a disputat la baza Ardealul din Someşeni şi a fost câştigată de echipa din Liga a III-a, scor 4-1, Ardealul marcând prima. S-au jucat două reprize a câte 35 de minute, Selegean deschizând scorul pe finalul primei reprize.

Dan Florin a egalat în partea a doua pentru jucani, Brumă aducându-şi imediat echipa în avantaj. După o lovitură de colţ, Nadin a majorat diferenţa, acelaşi Brumă, printr-o lovitură de la 11 metri, stabilind scorul final.

Ambele echipe au aproximativ 10 zile de pregătire, Unirea şi Ardealul urmând să se mai întâlnească o dată până la reluarea campionatelor. Dacă jucanii vor mai avea amicale şi cu echipa de juniori a CFR Cluj, cu Avântul Reghin şi o dublă cu Universitatea Cluj, Ardealul va avea câte două partide cu LPS Cluj şi CFR Cluj, dar şi una cu Sănătatea Cluj.