JSport.roJSport.ro

IMG_8480_1200x800Campioana Ligii a IV-a Cluj, Viitorul Feleacu, a primit, marţi după-amiază, medaliile şi titlul pentru performanţa realizată în acest sezon.

Jucătorii echipei clujene, împreună cu oficialii şi antrenorul Lucian Roşu, au fost recompensaţi cu diplome şi medalii de către AJF Cluj, iar la final fundaşul Dan Mureşan a ridicat trofeul destinat celei mai bune echipe din Liga a IV-a în uralele colegilor săi.

Pe de altă parte, şefii fotbalului clujean le-au premiat ieri şi pe cele mai bune echipe din Liga a V-a, dar au oferit şi premii individuale pentru golgheterii sezonului şi pentru cei mai buni portari.

IMG_8299_1200x800De asemenea, Industria Sârmei 1921 Câmpia Turzii a primit trofeul pentru câştigarea campionatului de juniori al Ligii a IV-a, în timp ce Ardealul, Viitorul Cluj şi Luceafărul Cluj au fost recompensate pentru câştigarea titlurilor în cele trei campionate de juniori.

De menţionat şi că Universitatea Cluj a fost premiată pentru locul doi la juniori C, dar a luat şi două premii individuale, Mihai Forna fiind desemnat golgheterul campionatului în seria a II-a, în timp ce Andrei Gorcea (foto) a fost cel mai bun portar. Rivala din oraş, în schimb, CFR Cluj, a luat mai multe premii la juniori D, acolo unde „feroviarii” au terminat pe locul secund, iar Alex Pop şi Mircea Uţiu au primit trofeele pentru golgheterul, respectiv portarul anului în seria I.

Mai jos aveţi câteva fotografii de la festivitatea de premiere de ieri şi lista completă cu toţi laureaţii fotbalului patronat de AJF Cluj, în sezonul 2015/2016.

Nr. Crt. ECHIPA sau JUCĂTORUL sau PERSOANA PREMIATĂ MOTIVUL

PREMIERII

PREMII ACORDATE
CUPE MINGI DIPLOME MEDALII
I LIGA a IV – a, SENIORI
1. A.S. VIITORUL Feleacu LOCUL I 1 3 1 30
2. C.S. F.C. POTAISSA Turda LOCUL II 1 2 1
3. C.S. LUCEAFĂRUL 2010 Cluj-Napoca LOCUL III 1 1 1
4. TOT DAN ALIN (C.S. F.C. POTAISSA Turda) GOLGHETER 1 1
5. ARANYOSI FLAVIU BOGDAN (C.S. LUCEAFĂRUL 2010 Cluj-Napoca) CEL MAI BUN PORTAR 1 1
II LIGA a V – a, ZONA CLUJ
1. A.S. VIITORUL Răscruci LOCUL I 1 3 1
2. A.S. INTER Dezmir LOCUL II 1 2 1
3. C.S. UNIREA II Jucu LOCUL III 1 1 1
4. BUDEAN GHEORGHE ALIN (A.S. VIITORUL Răscruci) GOLGHETER 1 1
5. SABO CĂLIN ALEXANDRU (A.S. VIITORUL Răscruci) CEL MAI BUN PORTAR 1 1
III LIGA a V – a, ZONA CÂMPIA TURZII
1. A.S. C.S. ȘOIMII Câmpia-Turzii LOCUL I 1 3 1
2. A.S. C.S. SINAI Turda LOCUL II 1 2 1
3. A.S. VICTORIA 2009 Viișoara LOCUL III 1 1 1
4. ȘTEFAN IOAN DĂNUȚ (A.S. C.S. ȘOIMII Câmpia-Turzii) GOLGHETER 1 1
5. CRISTUREAN VASILE CRISTIAN (A.S. C.S. ȘOIMII C-Turzii) CEL MAI BUN PORTAR 1 1
IV LIGA a V – a, ZONA GHERLA
1. A.S. ZORILE Buza LOCUL I 1 3 1
2. A.C.S. AVÂNTUL BIZONII Recea Cristur LOCUL II 1 2 1
3. A.S. ÎNFRĂȚIREA Livada LOCUL III 1 1 1
4. POP VASILE OVIDIU (A.C.S. AVÂNTUL BIZONII Recea Cristur) GOLGHETER 1 1
5. DRĂGAN MIHAI DANIEL (A.S. ZORILE Buza) CEL MAI BUN PORTAR 1 1
V LIGA a V – a, ZONA DEJ
1. A.S. VIILE Dejului LOCUL I 1 3 1
2. A.S. PROGRESUL Nireș LOCUL II 1 2 1
3. A.S. SOMEȘUL Cășeiu LOCUL III 1 1 1
4. POPAN DANIEL GAVRIL (A.S. VIILE Dejului) GOLGHETER 1 1
5. TODEREAN ANTONIO (A.S. VIILE Dejului) CEL MAI BUN PORTAR 1 1

 

 

Nr. Crt. ECHIPA sau JUCATORUL sau PERSOANA PREMIATA MOTIVUL

PREMIERII

PREMII ACORDATE
CUPE MINGI DIPLOME MEDALII
VI LIGA a V – a, ZONA MOCIU
1. A.C.S. GLORIA Cătina LOCUL I 1 3 1
2. A.S. UNIREA Geaca LOCUL II 1 2 1
3. A.S. VIITORUL Sopor LOCUL III 1 1 1
4. TRIF MARIAN (A.S. RECOLTA Frata) GOLGHETER 1 1
5. BERNAT CLAUDIU OVIDIU (A.S. METEOR Mociu) CEL MAI BUN PORTAR 1 1
VII LIGA a IV – a, JUNIORI
1. A.C.S. INDUSTRIA SÂRMEI 1921 Câmpia Turzii LOCUL I 1 3 1
2. A.S. C.F.R. Dej LOCUL II 1 2 1
3. A.C.S. F.C. ARDEALUL Cluj-Napoca LOCUL III 1 1 1
4. DAN GABRIEL FLORIN (A.C.S. INDUSTRIA SÂRMEI 1921 Câmpia Turzii) GOLGHETER 1 1
5. CIOTLĂUȘ ALEXANDRU (A.S. C.F.R. Dej) CEL MAI BUN PORTAR 1 1
VIII JUNIORI  C
1. A.C.S. F.C. ARDEALUL Cluj-Napoca LOCUL I 1 3 1
2. F.C. UNIVERSITATEA Cluj S.A. LOCUL II 1 2 1
3. F.C. C.F.R. 1907 Cluj S.A. LOCUL III 1 1 1
4. ȘTEFĂNOAICA RADU MIHAI (A.C.S. F.C. ARDEALUL Cluj-Napoca) GOLGHETER – SERIA I 1 1
5. FORNA MIHAI ANDREI (F.C. UNIVERSITATEA Cluj S.A.) GOLGHETER – SERIA II 1 1
6. BRATA BOGDAN (A.C.S. F.C. ARDEALUL Cj-N.) CEL MAI BUN PORTAR SERIA I 1 1
7. GORCEA ANDREI CRISTIAN (F.C. UNIVERSITATEA Cluj S.A.) CEL MAI BUN PORTAR SERIA II 1 1
IX JUNIORI  D
1. A.C.S. VIITORUL (1) Cluj JUNIOR LOCUL I 1 3 1
2. F.C. C.F.R. 1907 (1) Cluj S.A. LOCUL II 1 2 1
3. A.C.S. F.C. ARDEALUL Cluj-Napoca LOCUL III 1 1 1
4. POP ALEX AUGUSTIN (F.C. C.F.R. 1907 (1) Cluj S.A.) GOLGHETER – SERIA I 1 1
5. FLOREA TUDOR ADRIAN (A.C.S. F.C. ARDEALUL Cluj-Napoca) GOLGHETER – SERIA II 1 1
6. UȚIU ALEXANDRU MIRCEA (F.C. C.F.R. 1907 (1) Cluj S.A.) CEL MAI BUN PORTAR SERIA I 1 1
7. MATHE LASZLO SZILARD (A.C.S. F.C. ARDEALUL Cluj-Napoca) CEL MAI BUN PORTAR SERIA II 1 1
X JUNIORI  E
1. C.S. LUCEAFĂRUL (1) Cluj-Napoca LOCUL I 1 3 1
2. C.S. ȘCOALA de FOTBAL LIVIU ANTAL Cluj-Napoca LOCUL II 1 2 1
3. C.S. UNIREA Jucu LOCUL III 1 1 1
4. NISTOR RAUL CIPRIAN (C.S. LUCEAFĂRUL (1) Cj-N.) GOLGHETER – SERIA I 1 1
5. PAUL DENIS (C.S. ȘCOALA de FOTBAL LIVIU ANTAL Cluj-Napoca) GOLGHETER – SERIA II 1 1
6. KIS VILMOS PATRIK (C.S. LUCEAFĂRUL (1) Cj-N.) CEL MAI BUN PORTAR SERIA I 1 1
7. ȚANDEA RAREȘ FLORIN (A.C.S. STICLA ARIEȘUL Turda) CEL MAI BUN PORTAR SERIA II 1 1

 

 

Nr.

Crt.

ECHIPA sau JUCATORUL sau PERSOANA PREMIATA MOTIVUL

PREMIERII

PREMII ACORDATE
CUPE MINGI DIPLOME MEDALII
XI CUPA „FAIR PLAY”
1. A.C.S. UNIREA Tritenii de Jos LIGA a IV-a, Seniori 1 1 1
2. A.S. VIITORUL 2014 Soporu de Câmpie LIGA a V-a, Zona C-T. 1 1 1
XII ACTIVITATE DEOSEBITĂ ÎN EDIȚIA DE CAMPIONAT 2015 – 2016
1. COMISIA TERITORIALĂ MOCIU 1 1
XIII SUSȚINEREA ACTIVITĂȚII FOTBALISTICE DIN CADRUL COMUNEI
1. Primar RUS SIMION CASIAN COMUNA CUZDRIOARA 1 1
2. Primar SALLAI IOAN COMUNA SIC 1 1
3. Primar BOTA ALEXANDRU COMUNA CĂTINA 1 1
4. Primar OLTEAN DUMITRU COMUNA MINTIU GHERLII 1 1
5. Primar GORON PAVEL COMUNA MICA 1 1
6. Primar PĂCURAR VIRGIL COMUNA CEANU MARE 1 1
7. Viceprimar MOLDOVAN ȘOFRONIE MIHAIL COMUNA GEACA 1 1
XIV PERSOANE EVIDENȚIATE ÎN EDIȚIA 2015 – 2016
1. COCOȘI MIHAI – PREȘEDINTE A.S. SUDINOX Vișea Pt. susținerea participării echipei în Campionatul Ligii a V-a,

Ediția 2015-2016, jud. Cluj

1 1
2. BUDAI GYORGY GABOR – PREȘEDINTE A.C.S. OLYMPIA Beclean Pt. exemplu de comportament în relațiile cu echipele si A.J.F. în Campionatul Juniori D, Ediția 2015-2016, jud. Cluj 1 1
3. RUSU RAULARIAN – PREȘEDINTE A.S. AMEFA Cluj-Napoca Pt. susținerea participării echipei în Campionatul Ligii a V-a,

Ediția 2015-2016, jud. Cluj

1 1
4. DUMITRU ROMEO CIPRIAN – PREȘEDINTE A.S. IRIS 2014 Cluj-Napoca Pt. susținerea participării echipei în Campionatul Ligii a V-a,

Ediția 2015-2016, jud. Cluj

1 1

 

 

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.