Unirea Jucu a câştigat, 4-0, meciul cu Viitorul Ulmeni, din a treia etapă a returului Ligii a IV-a, succesul elevilor lui Adrian Iencsi conturându-se după pauză.

“Dubla” lui Banyai şi golul lui Bucur, plus autogolul lui Hansi, au adus trei puncte importante pentru jucani în clasament, care se agaţă în continuare de poziţiile fruntaşe. Unirea a trecut peste episodul negativ de la Dej şi a reuşit să-i ia faţa Ulmeniului şi la rezultatele directe, în tur pierzând cu 1-4.

“A fost o victorie meritaă a noastră, îi felicit pe băieţi, au fost superiori adversarului. O primă repriză în care nu am reuşit să marcăm repede, dar asta şi din cauza suprafeţei de joc, dar am făcut un joc foarte bun, am marcat pe finalul reprizei, iar apoi s-a văzut diferenţa de calitate şi valoare”, ne-a spus antrenorul Jucului la final, Adrian Iencsi.

Declaraţia completă a acestuia, precum şi înregistrarea integrală a meciului, dar şi o galerie foto de la partida de ieri le puteţi vedea mai jos.