Unirea Dej şi-a întrerupt mini seria pozitivă de rezultate vineri după-amiaza, cu Cetate Râşnov.

Trupa lui Gheorghe Barbu a pierdut cu 0-1, după un autogol al lui Kovacs, la jumătatea primei reprize.

A fost primul eşec al dejenilor în ultimele patru meciuri, unul cu atât mai dureros cu cât a venit după un joc în care au ratat ocazii bune, mai ales în partea secundă.

După o primă repriză mai degrabă echilibrată, braşovenii s-au mulţumit doar să apere rezultatul în ultimele 45 de minute. Posesia a fost de partea gazdelor, iar Andrei Pop, Papp şi Blaj au trecut foarte aproape de egalare în partea secundă. Imprecizia la finalizare, însă, avea să-i coste pe dejeni cel puţin un punct din acest meci, pe care au motive să-l regrete.

Unirea rămâne pe locul 10, cel puţin până mâine, după a noua înfrângere a acestui sezon, şase dintre ele venite în turul campionatului.