IMG_2847Unirea Jucu va continua şi în următorul sezon în Liga a III-a, după ce noul primar al comunei, Valentin Pojar, a reuşit să obţină o sponsorizare privată pentru echipa de fotbal.

O companie multinaţională, care, potrivit unor surse, a fost implicată şi anul trecut în fotbalul clujean, a decis să investească pentru performanţă la Unirea Jucu, acolo unde va asigura salariile jucătorilor şi ale staff-ului.

Primul pas al noului sponsor a fost instalarea pe banca tehnică a lui Alpar Meszaros, antrenor care a mai pregătit-o pe Unirea Jucu în urmă cu două sezoane, atunci când a condus-o de pe margine şi la meciul cu Petrolul Ploieşti, din Cupa României. „Mesi” a fost tehnicianul Unirii Dej în sezonul trecut, iar acum speră la o clasare cât mai bună cu formaţia jucană, care a fost în lupta pentru promovare până în ultimele etape ale ediţiei precedente a campionatului.

Vom reveni cu detalii despre noul proiect al Unirii Jucu.

1 COMENTARIU