JSport.roJSport.ro
601841_142061332596491_1221104906_n
foto: facebook/as iclod

Scorul etapei în weekend-ul de liga a cincea a avut loc în Zona Gherla, acolo unde Bizonii Recea Cristur au marcat 11 goluri în poarta oaspeţilor de la Avântul Panticeu. De asemenea, Iclodul a învins cu 8-2 pe Nima, în timp ce în seria Clujului au ieşit în evidenţă meciurile de la Vlaha, Pata şi Dezmir, gazdele marcând fiecare de câte şapte ori.

Mai jos puteţi vedea rezultatele complete din cele cinci serii, precum şi clasamentul:

Zona Cluj, etapa a 11-a

Amefa Cluj-Napoca – Unirea (2) Jucu 2-2

Viitorul Răscruci – Viitorul Gârbău Sat 5-1

Avântul Bradu – Iris Cluj-Napoca 0-1

Progresul Vlaha – Viitorul Sânpaul 7-0

Voinţa Pata – Viitorul Dezmir 7-1

Progresul Sânnicoară – Aghireşu 5-1

Inter Dezmir – AS Borşa 7-1

Clasament

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.S. VIITORUL Răscruci 10 9 1 0 40-8 28p +10
2 C.S. UNIREA (2) Jucu 11 8 2 1 44-22 26p +11
3 A.S. VOINȚA 2011 Pata 11 8 1 2 34-18 25p +10
4 A.S. INTER Dezmir 11 8 0 3 39-17 24p +9
5 A.S. AMEFA Cluj-Napoca 11 7 2 2 48-18 23p +5
6 A.S. PROGRESUL Vlaha 11 5 3 3 39-23 18p +3
7 A.S. VIITORUL Sânpaul 11 6 0 5 40-27 18p 0
8 A.S. IRIS 2014 Cluj-Napoca 11 4 1 6 21-28 13p -5
9 A.S. AVÂNTUL BRADU 1970 Luna de Sus 11 4 0 7 25-32 12p -3
10 A.S. VIITORUL Dezmir 11 4 0 7 18-31 12p -6
11 A.S. Borșa 10 3 1 6 22-36 10p -2
12 A.S. PROGRESUL Sânnicoară 11 2 0 9 24-45 6p -9
13 A.S. VIITORUL Gârbău Sat 11 2 0 9 18-66 6p -12
14 A.C.S. Aghireșu 11 0 1 10 11-52 1p -17

Zona Gherla, etapa a 14-a

Vulturul Buneşti – Vulturul Ţaga 4-2

Real Fundătura – Înfrăţirea Livada 1-2

Flacăra Dăbâca – Someşul Bonţida 5-3

AS Iclod – Standard Nima 8-2

Luceafărul Orman – Zorile Buza 0-3

Bizonii Recea Cristur – Avântul Panticeu 11-2

Speranţa Petreşti – Vulturul 2 Mintiu Gherlii 3-4

Clasament

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.C.S. AVÂNTUL BIZONII Recea Cristur 13 12 0 1 99-14 36p +15
2 A.C.S. VULTURUL (2) Mintiu-Gherlii 13 11 0 2 55-17 33p +15
3 A.S. ZORILE Buza 13 10 2 1 47-11 32p +14
4 A.S. VULTURUL REAL Fundătura 13 10 0 3 72-18 30p +9
5 A.C.S. ÎNFRĂŢIREA Livada 13 8 2 3 48-32 26p +8
6 A.S. SPERANȚA Petrești 14 8 0 6 41-42 24p +3
7 A.S. SOMEȘUL Bonțida 13 7 2 4 61-33 23p +5
8 A.S. Iclod 13 7 1 5 55-44 22p +1
9 A.S. BPV STANDARD Nima 13 4 3 6 36-42 15p -3
10 A.S. FLACĂRA Dăbâca 13 5 0 8 29-67 15p -6
11 A.S. VULTURUL Bunești 12 2 3 7 20-37 9p -12
12 A.S. AVÂNTUL Panticeu 13 3 0 10 33-59 9p -9
13 A.S. LUCEAFĂRUL Orman 13 1 3 9 29-65 6p -15
14 A.S. VOINȚA Sic 12 0 2 10 16-66 2p -16
15 A.S. VULTURUL Țaga 13 0 0 13 17-111 0p -18

 

Zona Câmpia Turzii, etapa a 9-a

Spicul Luna – Şoimii Pădureni 2-3

Victoria Viişoara – Flacăra Grindeni 5-1

Unirea 2 Tritenii de Jos – Steaua Gligoreşti 3-3

Progresul Boian – Şoimii Câmpia Turzii 1-6

AS Urca – Sinai Turda 2-3

Steaua Roşie Bolduţ – Viitorul Soporu de Câmpie 3-3

Clasament

Nume echipa M V E I G P A
1 A.S. C.S. ȘOIMII Câmpia-Turzii 9 9 0 0 41-5 27p +15
2 A.S. C.S. SINAI Turda 9 6 1 2 25-11 19p +4
3 A.S. VICTORIA Viișoara 2009 9 5 1 3 30-19 16p +4
4 A.S. VIITORUL 2014 Soporu de Câmpie 9 4 3 2 35-15 15p 0
5 A.S. STEAUA Gligorești 9 4 2 3 26-35 14p +2
6 A.C.S. UNIREA (2) Tritenii de Jos 7 3 3 1 20-14 12p 0
7 A.S. SPICUL Luna 7 3 1 3 15-19 10p -2
8 A.S. STEAUA ROȘIE Bolduț 9 2 3 4 21-21 9p -6
9 A.S. FLACĂRA Grindeni 8 2 0 6 13-23 6p -6
10 A.S. PROGRESUL Boian 7 2 0 5 7-17 6p -3
11 A.S. Urca 8 2 0 6 12-23 6p -6
12 A.C.S. ȘOIMII Pădureni 9 1 0 8 9-52 3p -9

 

Zona Dej, etapa a 10-a

Biruinţa Mica – Viitorul Răzbuneni 3-0

Energia Mănăstirea – Măgura Strâmbu 2-5

Minerul Ocna-Dej – Progresul Nireş 1-1

Viile Dejului – Alvio Cuzdrioara 5-0

Ştiinţa Câţcău – Cetatea Unguraş 2-2

Someşul Căşeiu – Olimpia Jichişul de Jos 2-0

Clasament

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.S. PROGRESUL Nireș 9 8 1 0 55-11 25p +13
2 A.S. VIILE Dejului 9 8 1 0 48-5 25p +10
3 A.S. SOMEȘUL Cășeiu 9 8 0 1 38-18 24p +9
4 A.S. BIRUINȚA Mica 10 6 1 3 28-14 19p +4
5 A.S. MINERUL Ocna-Dej 9 5 2 2 20-14 17p +2
6 A.S. OLIMPIA Jichișul de Jos 10 5 0 5 21-36 15p 0
7 A.S. CETATEA Unguraș 9 3 2 4 28-27 11p -1
8 A.S. MĂGURA Strâmbu 9 3 1 5 25-35 10p -2
9 A.S. ȘTIINȚA Câțcău 9 2 2 5 13-18 8p -7
10 A.S. ALVIO Cuzdrioara 9 2 0 7 24-40 6p -6
11 A.S. VIITORUL Răzbuneni 9 2 0 7 18-45 6p -6
12 A.S. ENERGIA Mănăstirea 10 1 1 8 15-42 4p -11
13 A.S. SOMEȘUL Vad 9 1 1 7 14-42 4p -11

 

Zona Mociu, etapa a 10-a

Meteor Mociu – Luceafărul Ghirişu Român 1-3

Recolta Frata – Viitorul Sopor 0-1

Unirea Cămăraşu – Unirea Geaca 2-3

Avântul Suatu – Gloria Cătina 0-5

Gloria Berchieşu – Unirea 2 Gădălin 2-2

Sudinox Vişea – Înfrăţirea Căianu 3-3

Clasament

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.C.S. GLORIA Cătina 10 9 1 0 57-16 28p +13
2 A.S. VIITORUL Sopor 10 7 1 2 32-21 22p +10
3 A.S. UNIREA Geaca 10 7 0 3 39-13 21p +6
4 A.S. RECOLTA Frata 10 6 0 4 37-19 18p +3
5 A.S. METEOR Mociu 10 6 0 4 33-24 18p +3
6 A.S. LUCEAFĂRUL Ghirișu Român 10 5 2 3 38-23 17p +5
7 A.S. GLORIA Berchieșu 10 5 2 3 25-17 17p -1
8 A.S. UNIREA Cămărașu 10 4 1 5 28-24 13p -2
9 A.S. UNIREA II Gădălin 10 3 1 6 25-29 10p -5
10 A.S.F. AVÂNTUL Suatu 10 2 0 8 16-41 6p -12
11 A.S.F. ÎNFRĂȚIREA Căianu 10 1 1 8 21-43 4p -8
12 A.S. SUDINOX Vișea 10 0 1 9 12-93 1p -17
Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.