Ultima etapă a sezonului Ligii a III-a se va desfăşura vineri după-amiază, toate meciurile rundei a 30-a urmând să se dispute la aceeaşi oră.

Site-ul nostru a ales să pună accentul pe cel mai important joc în care este implicată o echipă din judeţul Cluj, Sănătatea fiind doar la mâna ei în confruntarea cu deja promovata în Liga a II-a, FC Hermannstadt.

Meciul se va disputa la Sibiu, iar jucătorii lui Csaba Kis au nevoie de o remiză pentru a fi siguri că vor încheia pe locul trei sezonul. Unirea Jucu, aflată la două puncte în spate, pe locul patru, va juca pe terenul penultimei clasate, Recolta Dorolţ, astfel că elevii lui Adrian Iencsi par să aibă asigurate cele trei puncte.

Site-ul nostru va transmite, în format LIVE TEXT, meciul Sănătăţii Cluj de la Sibiu începând cu ora 18:00, dar vă va ţine la curent şi cu evoluţia scorului în partida Unirii Jucu de la Dorolţ.

FC Hermannstadt

Ciorgovean
Tătar
Oiţă