Ultima etapă a sezonului Ligii a III-a se va desfăşura vineri după-amiază, toate meciurile rundei a 30-a urmând să se dispute la aceeaşi oră.

Site-ul nostru a ales să pună accentul pe cel mai important joc în care este implicată o echipă din judeţul Cluj, Sănătatea fiind doar la mâna ei în confruntarea cu deja promovata în Liga a II-a, FC Hermannstadt.

Oferte echipament JomaOferte Joma

Meciul se va disputa la Sibiu, iar jucătorii lui Csaba Kis au nevoie de o remiză pentru a fi siguri că vor încheia pe locul trei sezonul. Unirea Jucu, aflată la două puncte în spate, pe locul patru, va juca pe terenul penultimei clasate, Recolta Dorolţ, astfel că elevii lui Adrian Iencsi par să aibă asigurate cele trei puncte.

Site-ul nostru va transmite, în format LIVE TEXT, meciul Sănătăţii Cluj de la Sibiu începând cu ora 18:00, dar vă va ţine la curent şi cu evoluţia scorului în partida Unirii Jucu de la Dorolţ.

FC Hermannstadt

Ciorgovean
Tătar
Oiţă
Pîrvulescu
Străulea
Petrescu
Cristiu
Necşulescu
Dâlbea
Fotescu
Cîrstean

Rezerve: 22. Voicilă, 18. Chifu, 11. Unguru, 31. Bratu, 13. Medeşan, 15. Piko, 27. Crişan. Antrenor: Ioan Gavrilă

Sănătatea Cluj

Lăzăreanu
Paul Cr.
Ciupe
Misăraş
Bucur
Ititesc
Yuh
Flueraş
Vitan
Lazăr
Gaşpar

Rezerve: 27. Todoran, 14. Bălătici, 16. Sular, 3. Kis, 7. Rus H. Antrenor: Csaba Kis

Stadion "Municipal" Sibiu
FC Hermannstadt
Sănătatea Cluj
1'
Start de meci pe stadionul Municipal, echipa gazda are lovitura de start!
4'
Sut a lui Oita de la 30 de metri mult pe langa poarta echipei oaspete
14'
21'
23'
Centrare foarte buna a lui Straulea de pe partea dreapta, Carstean trimite foarte bine cu capul din 10 metri, mingea fiind cu greu respinsa de portarul oapetilor peste poarta
23'
24'
Goool FC Hermannstadt! Dalbea inscrie dupa un sut puternic trimis de la 18 metri din pozitie centrala( Bara transversala- Gol)
25'
Corner Sanatatea!
27'
Clujenii nu s-au apropiat de poarta gazdelor în prima parte a meciului, Hermannstadt având şi o posesie mai bună
28'
Sut a lui Tatar de la 16 metri pozitie centrala, mingea fiind blocata de Yuh
28'
31'
Straulea vede cartonasul galben dupa un fault la mijlocul terenului
36'
Patrundere periculoasa a lui Tatar in careu , fiind blocat capitanul echipei vizitatoare
44'
Centrare de pe partea stanga a lui Carstean , mingea fiind respinsa de un fundas advers in corner
44'
45'
Pauza! Prima repriza le-a apartinut fotbalistilir sibieni, virusi verzi punand putine probleme in atac formatiei gazda!
45'
Unirea Jucu are 2-0 la pauză în meciul de la Dorolţ, după golurile lui Alex Pop şi Cubleşan. La aceste rezultate, Sănătatea va încheia pe locul patru sezonul, iar jucanii pe trei.
45'
Un alt rezultat la pauza cu efect direct la podium: Viitorul Ulmeni-Metalurgistul Cugir 0-1
46'
A inceput repriza secunda!
50'
Dalbea trimite o centrare in careu, mingea este trimisa de catre Petrescu in poarta lui Lazureanu, insa de la margine s-a ridicat offside!
56'
Iese Straulea si intra Chifu
57'
Sanatatea marcheaza dar golul este anulat pe motiv de offside
60'
61'
Iese Fotescu si intra Unguru
62'
Iese Lazar si intra Rus
63'
Vitan trimite o centrare de pe partea dreapta , mingea fiind respinsa cu dificultate de un fundas sibian
63'
67'
Iese Necsulescu si intra Piko
67'
Tatar trimite din faza fixa mingea in careu de unde este respinsa de Lazureanu
68'
Corner Sanatate
70'
Unirea Jucu conduce cu 5-2 la Dorolt. Cublesan, Covaciu si Baghiceanu au mai inscris pentru echipa lui Adrian Iencsi
71'
Unguru trimite din lovitura libera de la 30 de metri , mingea fiind retinuta cu usurinta de portarul oaspetilor
77'
Carstean trimite din 7 metri peste poarta, dupa o centrare foarte buna din flancul drept! Ocazi nare a sibienilor!
78'
82'
Sut puternic din careu a lui Yuh putin pe langa poarta gazdelor
85'
Iese Dalbea si intra Crisan
86'
Sut puternic a lui Paul Cristian , minge respinsa de portarul gazdelor in corner
87'
87'
Mingea este centrata in careu de unde Yuh trimite puternic cu capul, mingea fiind respinsa cu dificultate de Cristiu de pe linia portii!
88'
91'
Lovitura libera Sanatatea de la 25 metri lateral dreapta
91'
Goool Sanatatea. Gaspar a adus un punct dramatic pentru clujeni
92'
Lovitura libera de la 17 metri pozitie centrala!
93'
Tatar trimite bine din lovitura libera, Lazureanu scoate de langa bara!
93'
94'
Final de meci! Remiza pe Municipal, prima repriza a apartinut gazdelor , iar in cea dea doua repriza Oaspeti au practicat un joc mai bun!
95'
Unirea Jucu a castigat cu 8-3 la Dorolţ, insa golul Sanatatii din minutul 90+1 a facut ca echipa clujeana sa ramana pe locul trei in clasament, datorita rezultatelor directe mai bune

1 COMENTARIU