sanatatea-cluj-hermannstadt2Campionatul mult peste aşteptări făcut de Sănătatea Cluj a adus formaţia pregătită de Marius Semeniuc în postura de a disputa, cu ocupanta locului 1, cel mai important meci al acestui tur de campionat.

Aflaţi pe poziţia secundă în clasament, „viruşii verzi” vor primi vizita liderului seriei a cincea a Ligii a III-a, FC Hermannstadt, tocmai în ultima etapă a anului 2016, lupta pentru promovare putând fi relansată în cazul unei victorii a formaţiei clujene.

Echipa sibiană traversează cea mai slabă perioadă din această primă parte a sezonului, având două înfrângeri consecutive, rezultate care l-au făcut pe antrenorul Marian Mărgărit să demisioneze. La meciul de mâine, nou-promovata, care mai are doar patru puncte avans în clasament, va fi condusă de Răzvan Dâlbea, unul dintre jucătorii de bază ai sibienilor.

Clujenii vor să încheie în forţă turul, chiar dacă nu se vor putea baza pe Andrei Ceaca, atacantul golgheter fiind eliminat etapa trecută, elevii lui Marius Semeniuc fiind hotărâţi să nu piardă partida de mâine.

Sănătatea Cluj-FC Hermannstadt se va disputa la baza „Clujana”, de la ora 14:00, şi va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe site-ul nostru.

sanatatea-clujSănătatea Cluj

Necsulescu
Monea
Cirstean