Etapa a 12-a a Ligii a IV-a programează, sâmbătă după-amiază, derby-ul dintre primele două clasate, Unirea Iclod şi CS Floreşti.

Echipele care au reuşit să pună o oarecare distanţă între ele şi pluton pe parcursul sezonului se întâlnesc astăzi în meci direct, învingătoarea având şanse mari să termine pe primul loc anul 2018.

Meciul va fi LIVE TEXT mai jos, pe CJSport.ro, începând cu ora 14:00.

Dîrjan V.

Rezerve: 1. Ciceu, 14. Rusu, 17. Gârda, 11. Coroian, 6. Haranguş, 9. Cotuţ. Antrenor: George Cotuţ

Bucur

Rezerve: 1. Aranyosi, 20. Moldovan H., 5. Madru, 15. Someşan, 14. Nuţ, 9. Roman, 13. Timoc. Antrenor: Călin Budişan

Baza Sportivă Iclod
2
CS Floreşti
1
1'
A început meciul. Cu o întârziere de 6 minute
4'
Prima jumătate de ocazie a aparţinut Iclodului, însă Danciu a trimis peste poartă de la distanţă
7'
Vali Dîrjan a trimis din lovitură liberă periculos, dar Tiut s-a întins şi a respins în corner
9'
Prima ocazie a oaspeţilor. Truşcă a trimis cu capul peste poartă, după un corner
11'
Acţiune periculoasă a gazdelor, dar Tiut a reţinut centrarea lui Cupşa
19'
Avertisment pentru Porumb, după un fault dur asupra lui Corpodean
22'
Meci echilibrat până acum, cu Iclodul puţin mai insistentă în ofensivă
24'
Şansă imensă a gazdelor. Mircea Rus a reluat cu capul din centrul careului, dar pe lângă poarta lui Tiut, după o lovitură liberă a lui Cupşa
26'
În primele 2 meciuri ale etapei a 12-a, Unirea Triteni-CFR Dej 4-2 şi Someşul Gilău-CSM Câmpia Turzii 1-2
30'
Ocazie mare pentru oaspeţi. Kilin a şutat periculos de la 20 de metri, dar Szekely a scos spectaculos de sub bară
32'
GOOOOOL. Floreştiul deschide scorul prin Răzvan Truşcă, cel care a reluat în poarta goală după ce acelaşi Szekely a respins şutul lui Svichi
34'
Dublu avertisment. Săvan şi Corpodean au luat galben după un conflict verbal, jucătorul Floreştiului acuzând o lovitură
35'
Derby-ul dintre primele două clasate nu dezamăgeşte din punct de vedere al atitudinii. Se joacă destul de dur, cu intrări la limita regulamentului
43'
Ocazie mare pentru floreşteni. Frătean a recentrat în faţa porţii pentru Dîrjan, dar atacantul oaspeţilor a ratat de puţin întâlnirea cu mingea
44'
Cupşa trimite mult peste poartă din careu
45'
Centralul Dan Dreve arată 2 minute de prelungiri
45'
Pauză la Iclod, după o primă repriză echilibrată
46'
Start în repriza secundă, cu Iclodul având lovitura de începere. Fără schimbări la pauză
47'
Dîrjan a lovit bara, dar era în poziţie de offside
48'
Acelaşi Paul Dîrjan a lovit din nou bara, după un şut din lovitură liberă de la peste 30 de metri. Szekely s-a întins şi a deviat în bară şutul atacantului floreştean
52'
GOOOOL. Danciu a scăpat singur după o pasă în adâncime, l-a driblat pe Tiut şi a trimis în poarta goală
54'
Prima schimbare a meciului. Horaţiu Moldovan l-a înlocuit pe Svichi
60'
A doua schimbare la CS Floreşti. Someşan îl înlocuieşte pe Văidean
62'
După un început mai bun de repriză al Floreştiului, Iclodul a reechilibrat partida după golul lui Danciu. Acum se joacă mai mult la centrul terenului
63'
Şut slab al lui Bucur, peste poartă
64'
Dîrjan a fost blocat de Szekely în centrul careului, iar acum acuză o accidentare în urma duelului cu portarul gazdelor
65'
Derby-ul Ligii a IV-a se joacă în prezenţa a aproximativ 300 de spectatori
65'
Prima schimbare şi la gazde. A ieşit Rus, a intrat Gârda
66'
Semi-foarfecă a lui Danciu, dar mingea a fost trimisă departe de poarta
70'
Nuţ l-a schimbat pe Toader la oaspeţi
72'
Galben pentru Cupşa, luat pentru proteste
74'
Galben pentru Truşcă, după un fault asupra lui Vali Dîrjan
77'
GOOOL. Danciu a înscris din lovitură liberă de la 30 de metri, dar şi cu largul concurs al lui Tiut. Portarul oaspeţilor a scăpat mingea printre degete în poartă
78'
Dîrjan a încercat să-l surprindă pe Szekely din lovitura de începere, dar mingea a trecut peste poartă
80'
La faza golului, Danciu a luat galben pentru că şi-a dat tricoul jos
82'
Şut al lui Someşan de la 20 de metri, peste poartă
82'
Galben pentru Părăvan, după un fault în margine
86'
După ce a dat o dublă, Danciu îi lasă locul în teren lui Ionuţ Rusu
88'
Accidentat, Cupşa îi lasă locul antrenorului-jucător, George Cotuţ
90'
Tudor Nuţ a trimis peste poartă, de la marginea careului
90'
Cinci minute de prelungire a arătat Dan Dreve
92'
Cotuţ a trimis mingea în poartă cu capul, după o lovitură liberă, dar a fost semnalizat în offside
94'
Galben pentru Cotuţ
94'
Contraatact al gazdelor, dar şut peste poartă al lui Porumb
95'
Galben pentru Morar
96'
Dublă eliminare. Cotuţ şi Corpodean au văzut roşu după ce s-au încăierat pe teren
97'
Ocazie mare de egalare a oaspeţilor, dar lovitura de cap a lui Bucur a fost "prinsă" de Szekely
97'
După ocazia Floreştiului, arbitrul a pus punct meciului. Victorie importantă pentru liderul campionatului