PozaZiua cea mare a venit pentru campioana judeţului Cluj, Viitorul Feleacu, formaţie care se află la 90 de minute de o promovare imensă în Liga a III-a. Ardelenii trebuie să întoarcă înfrângerea din tur, 0-1 cu Gloria Lunca Teuz Cermei, elevii lui Lucian Roşu fiind optimişti înaintea partidei.

În tribuna stadionului CMC din Gruia, Cluj-Napoca, sunt aşteptaţi aproximativ 1.000 de spectatori, aproape 50 dintre ei urmând să fie de partea oaspeţilor, un autocar plecând de la Cermei în această dimineaţă, la ora 10:00. Meciul va începe la ora 17:30, iar dacă după 90 de minute scorul va fi 1-0 pentru Viitorul, vor urma două reprize de prelungiri a câte 30 de minute, iar apoi, în cazul în care nu se va marca, se va trece la executarea loviturilor de la 11 metri.

Desfăşurarea partidei poate fi urmărită mai jos, fiind necesar câte un refresh pentru actualizarea informaţiilor.

Ora 15:42: Meciul va fi condus de o brigadă de arbitri din Baia Mare, cu Cristian Codrea la centru. Acesta va fi ajutat de asistenţii Cristian Lucaci şi Gheorghe Tarba.

Viitorul Feleacu: Silaghi – Burca, Muresan, Crisan N., Moldovan D. – Crisan C., Grigoroscuta, Macula, Goga – Danciu, Burz M.
Rezerve: Mocan, Gadalean, Brie, Rus, Burz A., Neamt, Moldovan H.
Antrenor: Lucian Rosu

Gloria Cermei: Rusu F. – Popa, Gurban, Cotoc, Suslak – Veres, Varga N., Nistor, Purece – Salajan, Bulza
Rezerve: Koromi, Ghergar, Brinduse Viorel, Brinduse Andrei, Rusu Adrian
Antrenor: Mircea Aslau

FluierMin. 120+1  – Final de meci! Viitorul Feleacu – Gloria Cermei 2-2, după prelungiri! Gloria Cermei a reusit promovarea in Liga a III-a, in timp ce Viitorul Feleacu trebuie sa se multumeasca doar cu locul I in liga a IV-a!
Min. 120 – GolGOL Gloria Germei!
Ghergar a adus promovarea pentru echipa sa după un gol marcat in ultimul minut al meciului, printr-o incursiune in careu.
Min. 117 – Cartonas_rosu
Cartonas rosu pentru Feleacu! Horatiu Moldovan vede al doilea galben dupa un fault la marginea terenului, fiind si in postura de ultim aparator.
Min. 114 – schimbare2
Schimbare la Viitorul. A iesit Neamt si a intrat Brie.
Min. 111 – GolGOL Gloria Cermei!
Andrei Purece a prins un sut de senzatie de la aproape 30 de metri in stanga lui Silaghi. In ciuda plonjonului disperat al acestuia, portarul Viitorului nu a reusit sa atinga mingea, lovindu-se, in schimb, de bara laterala.
Min. 107 – GolGOOOL Viitorul Feleacu!
Radu Danciu a reusit sa marcheze din careu cu o lovitura de cap, după o centrare de pe partea stanga a lui Daniel Moldovan.
Min. 106 – Au inceput ultimele 15 minute ale meciului!
Min. 105 –
S-a terminat prima repriza de prelungiri, una in care oaspetii au dominat, alb-rosii parand a sta mult mai bine din punct de vedere fizic!
Min. 104 –
Grigoroscuta a patruns in careul aradenilor, pe partea dreapta, centrarea sa din unghi lovind bara laterala. Mingea a iesit in aut de poarta.
Min. 100 –
Ocazie mare pentru Cermei. In urma unei lovituri de colt, Nistor a trimis cu capul milimetric peste poarta clujenilor. Scorul ramane 1-0, Viitorul reusind sa iasa cu greu din jumatatea proprie de teren pana acum.
Min. 99 – schimbare2
Schimbare la Cermei. In locul lui Claudiu Veres a intrat Andrei Brinduse.
Min. 95 –
Oaspetii par putin mai proaspeti din punct de vedere fizic, acestia reusind sa aiba mai mult posesia balonului. Deocamdata situatiile periculoase lipsesc la cele doua porti.
Min. 91 –
A inceput prima repriza de prelungiri. Feleacu ataca tot la poarta la care a marcat in minutul 79.

Finalul celor 90 de minute! Dupa ultimele 10 minute jucate pe contre, a doua repriza s-a terminat cu scorul de 1-0 si vor fi prelungiri la Cluj-Napoca.
Min. 90+3 –
Ocazie si pentru Cermei. Alex Nistor a tras de la distanta, iar Silaghi a retinut cu greu mingea.
Min. 90+1 –
Ocazie imensa a Viitorului! Sutul lui Danciu din careu a trecut prin fata portii lui Rusu, doi jucatorii ai clujenilor nereusind sa impinga balonul in plasa, mingea fiind respinsa cu greu, ulterior, de portarul aradenilor. Acelasi Danciu a primit si cartonas galben, mai apoi Cartonas_galben
Min. 90 –
Trei minute de prelungiri! Daca nu se va mai inscrie, vor exista doua reprize suplimentare
Min. 86 – Cartonas_galben
Ocazie pentru Feleacu! Marcatorul golului, Horatiu Moldovan, i-a pasat in careu lui Danciu, sutul acestuia din urma trecand putin peste poarta lui Rusu. Cermeiul a mai vazut doua cartonase galbene, Popa si Cotoc fiind avertizati dupa doua faulturi.
Min. 79 – GolGOOOL Viitorul Feleacu!
  Schimbare inspirata a lui Lucian Rosu! Nou intratul Horatiu Moldovan a prins un sut de exceptie de la 30 de metri, direct in vinclul lui Florin Rusu. A fost prima atingere de balon a jucatorului din Feleacu, care a primit si cartonas galben dupa gol pentru ca si-a dat jos tricoul. La faza premergatoare, Cermeiul a avut sansa sa deschida scorul, insa Veres a trimis slab din 6 metri.
Min. 78 – schimbare2
Schimbare la Viitorul. Iese Catalin Crisan si intra Horatiu Moldovan.
Min. 76 –
Ocazie pentru Cermei. Alex Nistor a prins un sut de la 30 de metri care l-a intins serios pe portarul clujenilor, acesta respingand in corner. Lovitura de colt a ramas fara rezultat.
Min. 72 – schimbare2
O noua schimbare la Cermei. A intrat Viorel Brinduse si a iesit Salajan.
Min. 70 – schimbare2
Schimbare la Cermei. A intrat Ghergar in locul lui Bulza.
Min. 67 –
O noua pauza de hidratare acordata de arbitrul partidei, Cristian Codrea. La startul meciului erau 34 de grade Celsius!
Min. 66 – schimbare2
Schimbare la Viitorul Feleacu. Intra Neamt si iese Burz Mihai.
Min. 61 – Cartonas_galben
Cartonas galben pentru Catalin Crisan, jucatorul echipei Viitorul. După un inceput de repriza in care formatia din Feleacu a fost mai prezenta in jumatatea adversarilor, oaspetii au reusit sa echilibreze partida, iar clujenii par ca au serios de munca pentru a putea sa marcheze in poarta Gloriei.
Min. 54 –
Alex Salajan a tras puternic de la 25 de metri de poarta Feleacului, dar Silaghi a reusit sa prinda mingea in doi timpi.
Min. 53 – Cartonas_galben
Primul cartonas galben al meciului este vazut de Veres, de la oaspeti, după un fault la centrul terenului.
Min. 51 –
Cermeiul a aparut si ea periculoasa in careul Viitorului, sutul lui Claudiu Veres de la 15 metri lateral stanga trecand pe langa poarta gazdelor. Repriza secunda a inceput la fel cum s-a incheiat prima, cu “violetii” atacand mai mult, oaspetii multumindu-se sa se apere si sa iasa pe contraatac.
Min. 48 –
O prima sansa importanta in a doua repriza. Sutul lui Goga, de la Viitorul, a trecut la o distanta destul de mare de poarta Gloriei.
Min. 46
– Nicio schimbare in cele 2 formatii!
FluierA început repriza secundă!

Min. 45+1 – FluierPrima repriză s-a incheiat, după 45 de minute in care Viitorul a avut mai mult mingea, insa oaspetii au fost periculosi pe contraatac.
Min. 45 –
Se anunță un minut de prelungire!
Min. 43 –
 Ocazie mare pentru Cermei! Un contraatac al oaspetilor l-a găsit liber la marginea careului pe Bulza, lateral dreapta, cel mai periculos jucator al oaspetilor de pana acum preferand o scarita peste Silaghi in locul unui sut sanatos, iar portarul gazdelor a reusit sa retina mingea.
Min. 39 – Ocazie importanta pentru Feleacu! Capitanul Adi Goga a sutat de la aprox. 20 de metri, dupa ce oaspetii au respins, in prealabil, o centrare a Viitorului, iar Florin Rusu a respins, apoi, cu greu sutul jucatorului clujean. Viitorul incepe sa puna o presiune tot mai mare pe formatia aradeana.
Min. 33 –
Cea mai mare ocazie a meciului i-a apartinut Viitorului Feleacu! Golgheterul gazdelor, Radu Danciu, a fost gasit liber de o pasa in adancime si a trimis cu capul peste portarul aradenilor, Florin Rusu, dar și putin peste poarta acestuia!
Min. 30 – Ocazie pentru Cermei! Petru Bulza a trimis cu capul din centrul careului, după o centrare din partea stanga, insa pe directia lui Silaghi, portarul Viitorului retinand fara probleme.
Min. 29 –
Ocazie pentru Feleacu! Danciu a patruns in careu pe partea stanga, a trecut de 2 jucatori ai Gloriei si a scos mingea la 16 metri de poarta oaspetilor, de unde Macula a sutat putin pe langa poarta.
Min. 22 –
Meciul se joacă pe o căldură sufocantă, iar cele doua echipe tocmai au luat o pauză de hidratare cu “acordul” arbitrului.
Min. 20 –
Jocul se desfășoară mai mult la centrul terenului, Feleacu fiind echipa care încearcă să construiască, însă oaspeții stau foarte bine în teren până in acest minut, Viitorul nereușind să se apropie la mai mult de 20 de metri de poarta lor. Printre V.I.P.-urile prezente la acest meci se numără antrenorul clujean Alpar Meszaros și arădeanul Cristi Panin (fost jucător la UTA și la CFR Cluj).
Min. 13 –
Ocazie pentru Cermei! Alex Nistror a trimis cu capul puțin pe lângă poarta apărată de Silaghi, în urma unei lovituri libere de pe partea stângă a oaspeților. Meciul este destul de echilibrat în aceste momente.
Min. 8 – Aproximativ 400 de spectatori sunt la acest meci, oaspeții având o galerie gălăgioasă de 30 de oameni, susținători înfocați ai Gloriei.
Min. 5 –
 Prima ocazie importantă a Feleacului. Danciu a pătrus pe partea stângă și a trimis în fața porții pentru Cătălin Crișan, însă un fundaș al oaspeților a intervenit în ultima clipa. S-a acordat corner. Lovitura de la colț a rămas fără rezultat.
Min. 2 –
Oaspeții au avut o primă situație de poartă, Purece executând o lovitură liberă de la 17 metri lateral stânga. Apărarea clujeană respinge centrarea arădeanului.
Min. 1
– FluierA început meciul! Gazdele sunt echipate complet în violet, în timp ce oaspeții joacă în alb-roșu.