14813583_1143168202385815_1158914910_nDupă ce a stat în etapa intermediară de la mijlocul acestei săptămâni, Unirea Jucu va merge astăzi la Târgu Mureş, acolo unde va întâlni echipa a doua a clubului din Liga I.

Formaţia pregătită de Alpar Meszaros speră să obţină a cincea victorie consecutivă, însă va avea o misiune extrem de dificilă, gazdele traversând şi ele un vârf de formă, câştigând ultimele trei meciuri la rând. ASA se află chiar în faţa jucanilor în clasament, o victorie a Unirii însemnând inversarea locurilor, însă Alex Pop şi colegii săi par a avea serios de tras pentru cele trei puncte.

Meciul poate fi urmărit mai jos, în formate live video şi text.

Ursu

Rezerve: Podar, Stoica, Rus, Bogătan, Birtalan, Deaconu, Tarnay. Antrenor: Lucian Popa

Bucur

Rezerve: Ţicrea, Băican, Crişan, Maxin, Pop Al, Brumă, Lazăr. Antrenor: Alpar Meszaros

Repriza secunda

ASA Targu Mures II
1
Unirea Jucu
2
1'
A inceput meciul
3'
Mureşenii au expediat primul şut al meciului, însă Ursu a tras departe de poarta jucanilor
7'
De data aceasta a fost rândul lui Petriş să tragă la poartă, însă mingea a trecut din nou departe de buturile lui Sălăjan
9'
Unirea are mai mult posesia în acest început de meci, însă gazdele par a fi mai periculoase la poarta clujenilor.
10'
Hamed a trimis cu capul peste poarta lui Sălăjan după o lovitură de colţ
13'
Lupu a trimis prima mingea pe poarta adversarilor, însă "capul" mijlocaşului Unirii a fost reţinut fără probleme de Moga
23'
Meci echilibrat până acum, cele două echipe demonstrând că nu degeaba sunt despărţite de un singur punct în clasament
28'
Ursu şi-a încercat din nou norocul la poarta Unirii, mult mai bine de această dată, însă Sălăjan a fost la post şi a reţinut mingea
35'
Ambele echipe par mai preocupate să nu primească gol decât să înscrie, astfel că ocaziile mari lipsesc la cele două porţi
41'
Primul galben al meciului este văzut de Ionaşcu, după un fault la centrul terenului
45'
Pauză la Târgu Mureş. După 45 de minute fără prea mult fotbal, cele două echipe sunt la egalitate, 0-0
46'
A început repriza a doua
55'
Hamed ratează o ocazie uriaşă, acesta nereuşind să cadreze o lovitură de cap de la aproximativ 10 de metri de poarta lui Sălăjan
56'
Unirea Jucu rămâne în 10 oameni, Ionaşcu văzând al doilea cartonaş galben după un fault la marginea careului asupra nou-intratului Ciprian Rus
57'
GOL ASA II. Din lovitura liberă care a urmat, gazdele au reuşit să deschidă scorul. Nou intratul Deaconu a trimis direct spre poartă, mingea a lovit bara laterală şi a căzut în apropierea liniei porţii, după care a revenit în teren. Arbitrul asistent a intervenit însă şi i-a semnalizat centralului faptul că mingea a depăşit linia porţii
61'
Cartonaş galben pentru Deaconu
62'
Schimbare la Jucu. Alex Pop intra în locul lui Fertea
65'
Şut al lui Ghirca, reţine Sălăjan
66'
GOOOL Unirea Jucu! Cubleşan restabileşte egalitatea cu un şut din interiorul careului, lateral stânga
69'
Bucur trage de la 25 de metri cu pământul, reţine portrarul gazdelor
72'
Ne cerem scuze pentru lipsa transmisiei video, dar o pană de curent la stadion face imposibilă redarea meciului în acest format
73'
GOOOOL Unirea Jucu. În 10 oameni, oaspeţii reuşesc să întoarcă rezultatul prin golul lui Alex Pop, după centrarea lui Bucur
75'
În ciuda omului în plus, mureşenii nu reuşesc să împingă jocul spre poarta lui Sălăjan, gazdele acuzând din plin cele două goluri primite
80'
Jocul se desfăşoară în aceste momente după scenariul din prima repriză, gazdele nereuşind să găsească drumul spre careul oaspeţilor, în timp ce Unirea este mulţumită cu scorul înregistrat pe tabelă
81'
Foarte activ după intrarea pe teren, Deaconu l-a încercat din nou pe Sălăgean de la distanţă, dar acum portarul Unirii a fost la post
87'
Şut al lui Lazăr, pe lângă poarta lui Moga
89'
Schimbare la mureşeni, Hamed îi lasă locul lui Tarnyai
90'
S-au acordat trei minute de prelungire
90'
Cartoşan galben văzut de Cubleşan
93'
Final de meci la Târgu Mureş. Unirea Jucu se impune cu 2-1, ambele goluri fiind marcate cu un om mai puţin pe teren