Sănătatea Cluj a pierdut meciul de la Reghin, 0-2, care a contat pentru prima etapă a returului.

Elevii lui Csaba Kis şi Dan Matei au bifat, astfel, primul eşec după o serie de opt meciuri la rând fără înfrângere.

Stavilă, în prima repriză, şi Sbârcea, în minutul 86, au fost marcatorii mureşenilor, Sănătatea jucând mai bine în ultimele 45 de minute, insuficient pentru a scoate măcar un punct. “Viruşii verzi” vor avea acum două meciuri consecutive pe teren propriu, marţi cu Unirea Dej şi vineri cu Unirea Tăşnad, în etapa de la finalul acestei săptămâni urmând să stea.

Mai jos aveţi înregistrarea completă a jocului de la Reghin, transmis în direct de CJSport.ro.