CFR Cluj 2 a câştigat, 3-2, meciul cu Performanţa Ighiu, din etapa  27-a a Ligii a III-a.

Cu Păun, Costache şi Luchin titulari, urmăriţi din tribune de către Dan Petrescu, micii feroviari au avut un început perfect, Petrila şi Coman ducând scorul la 2-0.

Oaspeţii au revenit până în minutul 30, graţie golurilor lui Circov şi Iclănzan, dar după o repriză a doua cu multe ocazii în tabăra alb-vişiniilor, Şter a transformat un penalty dat de către arbitru doar după ce s-a consultat cu tuşierul.

S-a terminat 3-2, cu CFR 2 câştigând ultimul meci pe teren propriu din acest sezon. Mai jos puteţi vedea înregistrarea partidei şi o galerie foto.