CFR Cluj s-a impus cu 2-1 în meciul cu FC Viitorul, disputat sâmbătă dimineaţa, în returul semifinalelor din Liga Elitelor U19.

Feroviarii au marcat ambele goluri în două minute, prin Adi Pop şi Cazan, reuşind să întoarcă scorul, după ce Potra a marcat în proprie poartă pentru Viitorul.

Golurile CFR-ului au venit în minutele 85 şi 86, mult prea târziu pentru ca ardelenii să poată întoarce şi calificarea. Clujenii mai aveau nevoie de două reuşite pentru a trimite meciul la loviturile de departajare, însă ele nu au mai venit şi Viitorul s-a calificat în finala Ligii Elitelor.

Clujenii vor juca în finala mică împotriva Ardealului, cel mai probabil, care a pierdut cu 0-4 meciul tur cu Dinamo. Mai jos puteţi vedea înregistrarea completă a partidei transmisă de CJSport.ro

CFR Cluj U19: 98. Fărcaş-17. Milandru, 2. Rus I, 6. Potra, 20. Ispas-10. Pop Ad. 14. Essel-6. Petruş Al, 8. Dat, 11. Petrila-9. Cazan. Rezerve: 1. Hindrich-19. Hetea, 18. Apostolache, 15. Covaci, 7. Pop C, 4. Monea, 16. Dumitraşcu. Antrenor: Sorin Onică

Viitorul U19: 1. Murariu-2. Boboc, 6. Leca, 5. Acasandrei, 3. Neciu-11. Tucaliuc, 8.Ene, 4.Vidrăşan-9. Bănică, 7. Drăguş, 10. Matiş. Rezerve: 12. Popa,22. Ghiţă, 15. Suflaru, 14. Băluţă, 21. Mihalache, 19. Pop Al. 17. Halep. Antrenor: Cristian Camui