JOMA - JSport.roJSport.ro

Sănătatea Cluj a câştigat, 3-1, meciul din deplasare cu ACS Comuna Recea, un rezultat surprinzător având în vedere locurile din clasament ale celor două formaţii.

Cu o echipă din care au lipsit câţiva jucători cu experienţă, “viruşii” au reuşit să se impună după ce au fost conduşi.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Lemac a marcat rapid, după şapte minute, iar apoi Sănătatea a preluat controlul partidei. Paşca, autor al unui eurogol, şi Ceaca au întors scorul până la pauză, iar maramureşenilor le-a fost greu să mai revină. Fără motivaţie, după ce au pierdut orice şansă la primul loc,  jucătorii lui Buia nu au impresionat nici după pauză, ba mai mult au mai primit un gol, de la Dan Roman, după o greşeală colectivă în apărare.

S-a terminat 3-1 pentru Sănătatea, care a făcut 50 de puncte şi are şanse mari să termine pe locul 5, mai ales că va juca ultimul meci al sezonului cu Gaz Metan Mediaş 2, penultima clasată. Mai jos aveţi înregistrarea completă a partidei.

ACS Comuna Recea

Bota
David
Jucan