Sănătatea Cluj a câştigat categoric meciul cu CS Iernut, din deplasare, scor final 5-1.

La finalul unui joc în care diferenţa de valoare s-a văzut încă din start, clujenii au obţinut prima victorie după o lună.

Meciul de pe terenul ultimei clasate era decis încă de la pauză, atunci când Dan Roman şi Paul Cristian au asigurat o repriză secundă liniştită pentru “viruşi”. Cu trei schimbări la pauză, făcute cu gândul la derby-ul cu CFR 2 de vineri, clujenii nu au slăbit ritmul, ba dimpotrivă.

Duca şi Tilincă au înscris pentru 0-4, după care mureşenii au redus din diferenţă prin Ghirca, în urma unei lovituri de la 11 metri. Scorul final l-a stabilit Paşca, iar Sănătatea speră să fi trecut peste cea mai grea perioadă din acest campionat.

Mai jos aveţi înregistrarea completă a meciului.