Sănătatea Cluj a pierdut, 1-2, meciul din deplasare cu Gloria Bistriţa, care a contat pentru etapa a 23-a a Ligii a III-a.

Gazdele au început mai bine acest joc şi au marcat încă din minutul 7, dar apoi “viruşii” au trecut la controlul partidei, iar Ciupe a egalat dintr-un penalty la mijlocul reprizei.

În partea secundă a fost un meci echilibrat, iar diferenţa a făcut-o doar golul lui Curtuiuş, din minutul 73. S-a terminat 2-1 pentru bistriţeni, iar Sănătatea a căzut pe locul cinci în clasament, fiind depăşită de Cetate Râşnov.

Mai jos aveţi înregistrarea partidei, din care lipseşte o parte din prima repriză. Traficul îngreunat şi apoi problemele întâmpinate la stadionul bistriţean au făcut ca să nu vă putem oferi întreaga partidă, motive pentru care ne cerem scuze.