Sănătatea Cluj a pierdut primul meci al acestui sezon din Liga a III-a, 1-2 pe terenul celor de la Industria Galda.

Elevii lui Csaba Kis şi Dan Matei au condus cu 1-0, prin golul marcat de Ceaca în minutul 21, însă au fost egalaţi până la pauză după o nesincronizare în defensivă. Costea a trimis un şut centrare care a ajuns, în cele din urmă, în plasa porţii lui Lăzăreanu, iar în minutul 82, după o lovitură de colţ, gazdele au dat lovitura prin Rodean.

S-a încheiat 2-1 pentru Industria Galda, Sănătatea Cluj rămânând cu cele trei puncte obţinute după prima etapă. Mai jos aveţi înregistrarea completă a meciului de la Galda.