Sănătatea Cluj a terminat la egalitate, 2-2, meciul cu AFC Odorheiu Secuiesc, din etapa a 26-a a Ligii a III-a.

“Viruşii” au reparat în partea secundă ce au stricat în prima, atunci când au fost conduşi cu 0-2 la pauză. Eurogolul lui Dinu şi reuşita lui Logon păreau să ducă la un nou eşec al clujenilor.

Aceştia au avut o parte secundă, însă, total schimbată. Începutul tare de repriză a consemnat, pe lângă ratări, şi golul lui Dan Roman, iar reuşita care a adus egalarea a venit în minutul 75, de la Porumb. Pe final, ambele echipe puteau da lovitura, oaspeţii fiind mai aproape de gol pe contraatac, dar s-a terminat 2-2, un punct care ajută mai mult formaţia lui Alpar Meszaros.

Mai jos puteţi vedea înregistrarea completă a meciului.