Sănătatea Cluj a câştigat, 3-2, meciul cu CFR Cluj 2, din etapa a 28-a a Ligii a III-a.

A fost un joc spectaculos la baza “Ardealul”, cu două eurogoluri şi o reuşită decisivă a “viruşilor” venită în minutul 85.

Petrila a deschis scorul în prima repriză cu o execuţie perfectă, după o pasă în adâncime, însă gazdele au întors până la pauză. Paul Cristian, cu un “cap” în vinclu şi Ciupe, cu o lovitură liberă perfectă, au făcut ca scorul să arate 2-1 la finalul primei reprize.

Imediat după reluare, Petrila a egalat situaţia, dar pe final Dan Roman, după o bară a lui Ceaca, a adus trei puncte importante pentru “viruşi”. Mai jos aveţi înregistrarea completă a meciului, urmând să revenim cu o galerie foto.