Unirea Dej s-a impus cu 3-1 în derby-ul judeţean cu Sănătatea Cluj.

În partida de pe stadionul “Municipal”, oaspeţii au fost cei care au început mai bine, iar Tilincă a marcat rapid.

Dejenii au început, apoi, să preia controlul partidei, iar Andrei Pop a reuşit un eurogol pe finalul primei reprize. După 1-1 la pauză, jucătorii lui Gheorghe Barbu au fost primii care şi-au creat ocazii în partea secundă, iar Onicaş a marcat pentru 2-1 în minutul 53. Bogdan Pop, cu o execuţie perfectă din lovitură liberă, a stabilit scorul final, o victorie mare pentru dejeni.

În schimb, Sănătatea a ajuns la trei înfrângeri consecutive, iar un loc pe podium la finalul campionatului pare aproape imposibil. Mai jos aveţi înregistrarea partidei, din motive obiective nereuşind să asigurăm şi comentariul la acest joc.