foto: Sportul Snagov/facebook

Universitatea Cluj a demonstrat din nou că nu degeaba a ajuns pe locurile retrogradabile în Liga a II-a.

“Studenţii” au făcut doar 1-1 cu Sportul Snagov în deplasare şi chiar puteau pierde la ultima fază, atunci când gazdele au ratat o şansă uriaşă.

Fără trei jucători convocaţi la loturile naţionale, şi cu Florescu suspendat, “U” a avut momente în care a fost dominată în prima repriză. Snagovul a avut mai mult posesia, dar ocaziile au fost de partea clujenilor. Gavra şi Miranda le-au ratat pe cele mai importante, cu primul părăsind terenul după o accidentare.

Jocul a scăzut mult în intensitate după pauză şi doar finalul a mai salvat din prestaţia acestui meci. Kay a deschis scorul pentru “U” în minutul 81, dar tot el a făcut penalty în prelungiri şi Snagovul a egalat prin Safsaf. Acelaşi atacant al Snagovului a ratat o şansă imensă la ultima fază, blocat de Tordai, iar “U” a scăpat până la urmă cu un punct, deşi le putea lua pe toate trei.

“U” are 12 puncte şi doar golaverajul o menţine deasupra locurilor retrogradabile.

“U” Cluj: Tordai – R. Takacs, Kay, Inacio, Berci (Pîrvulescu 46′) – Al. Pop, Dican, Andre Ceitil (Mihalcea 79′), Taub – Goga, Gavra ( Miranda 22′)

2 COMENTARII

1. Multumim Bokemon, multumim Constantea si Irimies, pacalicii Clujului :)) bai nu va e totusi asa putina rusine ? !!! Nu de alta, dar maisunt si suporteri ai lui ‘U’ care au prins si vremurile cand chiar era o echipa iubita de aproape tot orasul, era in anii `70-`80, pe vremea cizmarului :)) dar atunci erau jucatori ca Dobrota, Fesnic, Ciocan, Dobos, Pojar, Meszaros, Fasic, Boeru, Muzsnay, si cel mai mare atacant, stimatul Septimiu Campeanu, zis si Campeanu II. Bai, ce faze facea Campeanu II nu pot sa faca toata echipa actuala a lui ‘U’ :)) Imi pare rau sa va spunem domnilor actuali de la echipa asta, dar aura aia de echipa studenteasca s-a cam dus de mult, atunci in anii`80 inca era o echipa studenteasca, acum insa totul este comercial si pe jumatate fals, asa ca Bokemon piticule, nu le mai baga la practicantii astia de fotbal ca sunt cei mai cei, si mai nu stiu ce, ca nu sunt :)) Cu cat le bagati mai multa propaganda de 2 lei si 55 de bani in ei, cu atat mai mult joaca de 2 lei si 35 de bani :)) Bai, nu e posobil asa ceva, asta nu e fotbal pe practica astia, e ceva nou si senzational in acelasi timp :)) vrem si noi sa ne spuna jucatorii ce fumeaza inainte si dupa meciuri :)) ca vreau unii sa stie :)) deja a-ti devenit un fenomen peste Ocean, pe bune, in mareata USA si Canada deja foarte multi isi fac timp sa se uite in week-end pe Internet la asa-zisele meciuri de fotbal ce le practica astia :)) Bai, chiar ca e un chin pentru naivii care inca cred in echipa asta, dar pentru toti ceilalti e ca si cum s-ar uita la wrestling, la susanalele organizate de WWE si de familia aia de tampiti de McMahoni :)) care se folosesc de alti prosti, si care sunt destui ca sa faca bani pe spinarea lor, la propriu, nu la figurat !!! Doar nu degeaba s-a lasat si marele Dwayne The Rock Johnson de spectacolul acesta :)) Asa ca Bokemon, spiridusule, faci echipa si suporterii care mai sunt langa echipa de ras, in ritmul acesta cand vine urmatoarea criza mondiala ca cea din 2008, voi o sa dispareti de tot, ca bani nu vor mai fii pentru astfel de spectacole oferite publicului larg de peste tot :)) Pacat ca s-a ajuns aici, dar fara inca o revolutie laechipa, si asta cat mai repede, va cam asteapta vremuri grele, o noua posibila promovare in L 3, si asa mai departe :)) Bai, Bokemon, mai parlitule si nesimtitule, ai noroc ca nu esti in USA, ca te faceau astia pe aici prin jail-uri si mai pitic decat esti la ora actuala :)) Dar in acelasi timp, in timp ce sifonezi bani de la echipa asta, tu si ceilalti 2 criminali in economie cuantica :)) sper sa ne mai distrati macar inca cativa ani cu astfel de spectacole artistice, face bine la psihicul omului :)) Bai, tampitule de la Primarie, rad aici americanii albi de voi de nu mai pot, zic ca nu exista asa ceva :)) cum sa ii platesti pe astia lunar cu mii de euro, si joaca mai rau ca niste cizme :)) Bai, Bokemon, avem si noi sa iti vindem niste poduri, I mean we have some bridge to sell to you :)) ce zici, te bagi, o dam ieftin, la valoarea ta de miliardar de carton iti permiti, bogatule !!! 🙂 Bai, Florescule, indolentule, lasa-te si tu de jocul asta, ca deja joci din amintiri, multi inca isi amintesc de tine cat ai jucat in USA, pacat de numai de tras de timp te mai ocupi acuma, mai si sari la suporterii care au dat 20 de lei ca sa vada spectacolul sportiv cu Ripensia, cel de saptamana trecuta, luzerule !!! 🙂 Florescu, cel mai bun din galaxie – NOT :))