Sticla Arieşul Turda a câştigat categoric, scor 5-0, meciul din deplasare cu MSE Târgu Mureş, din etapa a 23-a a Ligii a III-a.

A fost cea mai clară victorie a trupei lui Constantin Olariu din acest sezon, care până acum reuşise un 4-1 la Dej.

Chiar dacă s-au marcat cinci goluri, prima reuşită a venit târziu la Târgu Mureş, şi atunci printr-un autogol. Torok şi-a introdus balonul în propria poartă în minutul 38, după care a fost eliminat, iar pe finalul primei părţi Vitan a transformat un penalty.

Căzuţi în partea secundă, mureşenii nu le-au mai pus probleme oaspeţilor, care au făcut 3-0 datorită lui Lemnaru, la şapte minute după pauză. Cu partida deja încheiată, Varodi a dat o dublă în minutele rămase pentru primul meci din acest campionat în care turdenii înscriu de cinci ori.

Sticla a urcat pe locul şapte în clasament, chiar în spatele Sănătăţii Cluj şi a CFR-ului 2.