Unirea Dej nu a avut nicio emoţie în meciul cu MSE Târgu Mureş, din etapa intermediară a Ligii a III-a, scor 5-1.

Jucătorii lui Gheorghe Barbu au rezolvat meciul încă din primele 50 de minute, perioadă în care au marcat toate golurile.

În faţa unei echipe blazate, care va termina pe loc retrogradabil acest sezon, dejenii au jucat un meci de vacanţă. A fost 3-0 la finalul primelor 45 de minute, după golurile lui Bogdan Pop, din penalty, Onicaş şi Hîmpea, în timp ce Plăian şi Blaj au înscris ultimele două goluri ale dejenilor, imediat după pauză.

Un şut perfect al lui Dudaş a stabilit scorul final, 5-1 pentru Unirea, care a urcat pe locul 10 în clasament, la trei puncte deasupra celor de la Hărman şi Odorhei.