Viitorul Feleacu şi Olimpia Gherla au început cu şapte goluri etapa a 25-a a Ligii a IV-a.

În meciul din Parcul Sportiv “Iuliu Haţieganu”, gherlenii s-au impus cu 6-1, ultimele patru goluri fiind marcate, însă, abia după minutul 80.

Olimpia a deschis scorul rapid, prin Balint, însă acela avea să fie şi unicul gol al primei reprize. Partea a doua a meciului a adus şi şapte goluri, dar şi o eliminare în tabăra gazdelor.

Rad a văzut două cartonaşe galbene, iar Viitorul a jucat în 10 oameni ultimele 30 de minute. Chiar şi aşa, Daniel Moldovan a reuşit să marcheze pentru “lupi”, golul său făcând ca scorul să arate 1-2, dar finalul le-a aparţinut gherlenilor, care au înscris de patru ori între minutele 81 şi 89. Gorgan şi Dascăl au reuşit câte o dublă în acest meci, iar Tînc şi-a trecut în cont un autogol, pentru o victorie de moral a Olimpiei Gherla în lupta pentru locul trei.

După neprezentarea din etapa trecută, Feleacu rămâne penultima în clasament, doar cinci puncte reuşind “lupii” în 2018.