CFR Cluj 2 a pierdut, 0-2, meciul cu Metalurgistul Cugir, din etapa a 14-a a Ligii a III-a.

Cu Golofca în teren toate minutele, dar și cu un penalty ratat de Mailat, clujenii au suferit al treilea eșec la rând în campionat.

Jucătorii lui Dan Dobai au multe motive să regrete acest eșec. A fost o primă repriză în care feroviarii și-au creat multe ocazii în Gruia, dar Golofca, Mailat și Joca l-au făcut mare pe portarul cugirenilor, Anton. Mailat nu l-a putut învinge nici din penalty, iar la pauză a fost 0-0.

Golofca a mai ratat o șansă imensă în startul părții secunde, după care clujenii au primit lovitura decisivă. Luca a fost eliminat pentru două galbene, iar Cugirul a preluat controlul. Dicu a deschis scorul în minutul 64, iar Neagu a marcat al doilea gol în minutul 88, după ce l-a învins pe Hindrich din penalty.

S-a terminat 0-2, iar clujenii rămân în zona retrogradării, cu trei puncte peste prima formație aflată sub linie.