Universitatea Cluj are mari probleme cu vremea în cantonamentul din Antalya.

După ce, ieri, nu a putut juca meciul amical cu Slavia Sofia, astăzi “şepcile roşii” aveau programat un joc cu Cherno More Varna.

Acesta a început, dar s-a terminat la pauză, după ce vremea rea a dat din nou peste cap planurile clujenilor. A fost 0-0 la pauză cu echipa de pe locul 6 din Bulgaria, dar arbitrul a decis după primele 45 de minute să pună capăt partidei din cauza ploii.

Dacă vremea o va permite, “U” ar trebui să joace mâine următorul amical, cu armenii de la Pyunik Erevan.

“U” Cluj, în prima repriză cu Varna: Dur-Bozoancă – A. Coman, I. Ursu, Prodan, Taub – Greu, Florescu, O. Ursu – Hațiegan, Pârvulescu, Gavra.