Etapa a noua a Ligii a IV-a a programat, sâmbătă, două meciuri, însă unul a ţinut doar 15 minute.

După ce Câmpia Turzii a marcat de patru ori într-un sfert de oră cu Armenopolis Gherla, oaspeţii, care au venit doar cu şapte jucători, au rămas în şase, iar meciul a luat sfârşit, rezulatul final rămânând 4-0.

Un cu totul alt meci a avut loc la Gherla, acolo unde Olimpia şi Arieşul Mihai Viteazu au terminat la egalitate, 2-2. A fost o partidă în care cele două formaţii au trecut, pe rând, pe lângă victorie, dar a ieşit un egal care nu mulţumeşte pe nimeni.

Szabo a deschis scorul pentru gazde după 11 minute, iar Kiesz a egalat apoi în minutul 30, însă tot gherlenii au intrat în avantaj la pauză. Gorgan a înscris pentru 2-1 şi jucătorii lui Adrian Trif au ratat şansa să închidă meciul. În schimb, Arieşul a egalat prin Pârţilă, iar apoi oaspeţii au trecut pe lângă victorie.

În cele din urmă, s-a încheiat 2-2, primul egal al sezonului pentru Olimpia.