CFR Cluj a disputat, în cantonamentul din Polonia, al treilea meci amical al perioadei de pregătire.

Feroviarii s-au impus cu 3-0 în faţa vicecampioanei Poloniei, Jagiellonia Białystok, după golurile marcate de Ţucudean, Costache şi Păun.

Atacantul venit de la Viitorul a deschis scorul după numai cinci minute, iar fostul jucător al lui Dinamo a majorat diferenţa la 10 minute după reluare.

Jucătorii lui Edi Iordănescu, aflaţi la cel mai bun meci din perioada de pregătire, au mai ratat şi câteva ocazii la poarta polonezilor, iar în prelungiri Adrian Păun a stabilit scorul final dintr-o lovitură de la 11 metri.

Clujenii s-au impus, astfel, cu 3-0 şi vor disputa următorul meci amical sâmbătă.

CFR Cluj: Arlauskis – Camora (cpt), Mureșan, Vinicius, Peteleu, Hoban, Djokovic, Culio, Costache, Deac, Țucudean

Rezerve: Vâtcă, Rus A., Rus I., Radu, Males, Bordeianu, Ioniță, Petrila, Păun, Mailat