Sticla Arieşul Turda a pierdut, 1-3, meciul cu AFC Hărman, din etapa a doua a seriei a cincea a Ligii a III-a.

Trupa lui Constantin Olariu a primit golul decisiv în minutul 82, dintr-o lovitură liberă executată la vinclu de braşoveni.

Gazdele au început mai bine meciul, iar Merdariu a deschis scorul după numai nouă minute. Obligaţi să iasă la joc, clujenii au reuşit să fie şi periculoşi la poarta Hărmanului, dar fără să marcheze până la pauză.

Au făcut-o, însă, imediat după reluare, atunci când Varodi a restabilit egalitatea. Turdenii s-au mulţumit cu puţin şi, până la urmă, nu au luat niciun punct. Braşovenii au echilibrat partida, iar în minutul 82 s-au desprins decisiv după golul la vinclu al lui Minciună, din lovitură liberă.

A treia reuşită a braşovenilor a venit în prelungiri, de la Rotaru, iar turdenii au pierdut primul meci în acest sezon al Ligii a III-a, rămânând cu victoria din prima rundă în faţa celor de la Gaz Metan Mediaş 2.