Universitatea Cluj va debuta, astăzi, în noul sezon al Cupei României.

Formaţia lui Adrian Falub va juca în deplasare cu CSC Sânmartin, o formaţie ca nu îşi joacă acasă meciurile de pe teren propriu.

Echipa pregătită de Călin Cheregi evoluează pe terenul din satul Sântion, comuna Borş, acolo unde CS Floreşti şi Sănătatea Cluj au primit cinci goluri în ultimele meciuri jucate. Sânmartinul a promovat în vară în Liga a III-a după ce a câştigat, 2-0, ambele jocuri de baraj cu CS Florşti, iar în ultima etapă din campionat a câştigat cu 3-0 în faţa Sănătăţii.

“U” Cluj, însă, este la un nou început. Plecarea lui Dulca şi venirea lui Falub ar trebui să creeze şocul de care echipa are nevoie după un start dezastruos de sezon, iar “U”, în ciuda problemelor, rămâne favorită la calificarea în şaisprezecimi, acolo unde poate da peste o echipă din prima ligă.

CSC Sânmartin-“U” Cluj va începe la ora 16:30, iar dacă scorul va fi egal după 90 de minute se vor juca două reprize de prelungiri.