captura video Supporter 2.0

Unirea Triteni şi Supporter 2.0 Cluj-Napoca au deschis cu o remiză albă etapa a şasea a Ligii a IV-a.

Cele două formaţii au terminat 0-0 pe un teren dificil, vântul punându-şi şi el amprenta asupra spectacolului.

Au fost puţine ocazii la cele două porţi, cu Triteniul având şansele ei pe finalul primei reprize, în timp ce oaspeţii au avut o ocazie uriaşă spre sfârşitul jocului, după o minge aruncată în careu.

În minutul 90, Bituleanu de la gazde a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben în urma unui duel verbal cu portarul oaspeţilor, iar meciul s-a terminat cu un scor pe care nu îl dorea niciuna dintre cele două formaţii. Triteniul rămâne cu doar un succes după patru meciuri, iar Supporter 2.0, formaţie care îşi doreşte promovarea, are doar nouă puncte din 18 posibile.

„Sunt mulţumit de faza de apărare, că nu am primit gol, dar nemulţumit de atac. Nu mai reuşim să marcăm, ne precipităm. Nu primim gol, dar nici nu marcăm. Azi a fost un joc de uzură mai mult, de luptă, dar noi suntem într-o scădere de formă faţă de campionatul trecut şi aşteptăm să legăm două victorii”, a spus antrenorul jucător al Triteniului, Andrei Pintilie.