CFR Cluj a câștigat și al doilea meci din play-off, 1-0 pe terenul formației Sepsi Sf. Gheorghe.

Campioana României a scos o lovitură de pedeapsă cu puțin timp înaintea pauzei, în urma unui henț al gazdelor. Penalty-ul a fost transformat de Ciprian Deac. Pentru decarul din Gruia a fost al 12-lea gol în actuala ediție de campionat.

Întors la CFR de curând, Arlauskis le-a dat emoții coechipierilor săi. Portarul care a pus umărul la ultimele trei titluri s-a accidentat, iar Edi Iordănescu a fost nevoit să-l înlocuiască la pauză cu Bălgrădean.

Victoria din această seară o aduce pe CFR Cluj în fruntea play-off-ului, la două puncte peste FCSB, care va evolua mâine seară pe terenul Academicii Clinceni.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!