img_7667_800x533Unirea Jucu şi Sănătatea Cluj au terminat la egalitate, 1-1, în derby-ul disputat la finalul săptămânii trecute, în etapa a 11-a din seria 5 a Ligii a III-a.

Primii care au deschis scorul au fost „viruşii”, prin Bogdan Cristea, în minutul 13, mai apoi jucanii dominând până la finalul meciului. Abia în minutul 86 a venit golul egalizator, marcat de Răzvan Lupu, jucanii reuşind al şaptea meci consecutiv fără înfrângere.

De partea cealaltă, Sănătatea a rămas pe locul doi şi după acest meci, la un punct peste FC Zalău. Mai jos puteţi vedea rezumatul video al meciului de vineri după-amiază.