Sănătatea Cluj a câştigat la limită, 1-0, meciul de pe terenul celor de la AFC Hărman, din prima etapă a anului în Liga a III-a.

Singurul gol a fost marcat de Lupu în repriza secundă, terenul punându-le cele mai mari probleme clujenilor.

Sănătatea s-a apărat bine în faţa braşovenilor, gazdele nereuşind să-şi creeze ocazii importante de gol şi a dat lovitura pe un contraatac. Lupu a fructificat una dintre şansele avute în minutul 70, Roman şi Tilincă ratând alte două ocazii importante de gol.

Până la urmă, reuşita mijlocaşului Sănătăţii a făcut diferenţa şi „viruşii” au obţinut trei puncte importante, care îi păstrează pe locul cinci în clasament.

Următorul joc al Sănătăţii va fi vineri, cu Unirea Tăşnad, meci care va fi transmis LIVE VIDEO de către CJSport.ro.