Sticla Arieşul Turda s-a impus la limită, 1-0 cu CFR Cluj 2, într-un meci din etapa a 14-a a Ligii a III-a.

Singurul gol al unui joc echilibrat în cea mai mare parte a fost reuşit de Cristi Paleoca în prima repriză, după o lovitură de colţ.

Ambele echipe au trecut pe lângă gol până la reuşita mijlocaşului turdean, însă Florin Dan, respectiv Itu şi, mai ales, Roş, au ratat ocazii importante. Paleoca a înscris în minutul 41, iar în partea secundă a fost aproape să realizeze duba.

Cea mai mare ocazie le-a aparţinut CFR-iştilor, însă şutul lui Adi Pop de la aproximativ 30 de metri a nimerit bara transversală, iar feroviarii lui Alin Minteuan au terminat meciul fără să înscrie. A fost abia a doua înfrângere pentru clujeni în aceste 14 etape, însă alb-vişiniii pot coborî de pe podium la finalul etapei.

Turdenii, în schimb, au bifat a şasea victorie din ultimele şapte meciuri, seria bună a echipei lui Constantin Olariu aducând-o pe locul şase, la egalitate cu Sănătatea Cluj, două puncte fiind acum până la locul trei.