CFR Cluj a câştigat, 1-0, meciul împotriva Concordiei Chiajna, din etapa a 16-a a Ligii I.

După o partidă în care a fost expediat un singur şut pe poartă, la golul ardelenilor, alb-vişiniii s-au asigurat că rămân pe primul loc şi după această rundă.

Liderul Ligii 1 a fost extrem de pragmatic în prima repriză. La singura reluare pe poartă, feroviarii au marcat prin Djokovic, în urma unui corner. Jucătorii lui Conceicao au avut mai mult posesia şi au înscris atunci când a trebuit, la jumătatea primei reprize, iar după 45 de minute erau în grafic. Cel mai slab atac al campionatului nu i-a făcut deloc probleme defensivei numărul unu a Ligii 1, iar CFR-iştii se pregăteau pentru o nouă victorie.

Scenariul nu a fost diferit nici în startul părţii secunde. Feroviarii au controlat meciul şi au încercat să dea golul al doilea, fără succes însă, iar odată cu trecerea timpului ilfovenii au prins tot mai mult curaj. Arlauskis nu a avut ce apăra, însă, până la final, iar la poarta cealaltă Ţucudean a trecut pe lângă majorarea scorului.

În prelungiri, Culio a fost eliminat pentru două galbene, dar meciul s-a terminat cu victoria la limită a CFR-ului, care are din nou cinci puncte în clasament peste FCSB.