Someşul Dej a câştigat lejer ultimul meci al etapei a 27-a din Liga a IV-a, 5-1 cu Unirea Dej 2.

Jucătorii nou-promovatei au revenit la un punct în spatele liderului din Floreşti, dar au un meci mai mult disputat.

Partida de pe stadionul “Municipal” a fost dominată aproape în totalitate de către gazde. Elevii antrenorului jucător Ionuţ Podină şi-au făcut meciul uşor încă din prima repriză, la pauză având 3-0. Nu s-a schimbat mai deloc scenariul nici în repriza secundă, asta deşi Unirea 2 a reuşit să marcheze, prin Papp. Someşul a marcat şi ea de două ori, iar etapa viitoare poate depăşi 100 de goluri în acest campionat.

Bogdan Paul, Petrean, Ferhaoui, Kocsis şi Rebus au adus a 21-a victorie a sezonului, iar mai jos puteţi vedea cum arată clasamentul, cu trei etape rămase de jucat.