13495217_1114586238583374_5611682950320283257_nClubul Sportiv Arieşul Mihai Viteazu va sărbători, în acest weekend, 10 de ani existenţă. Înfiinţat în 2006, clubul din comuna clujeană a reuşit să promoveze în Liga a IV-a acum un an, iar sâmbătă şi duminică va organiza mai multe meciuri, atât la juniori, cât şi la seniori, pentru a aniversa într-un mod special cei 10 ani de istorie.

Mâine vor avea loc mai multe partide la juniori E, C şi A, iar duminică va fi ziua seniorilor, cu un patrulater la care vor participa şi trei echipe din judeţul Alba. Pe lângă Arieşul Mihai Viteazu, au mai acceptat invitaţia echipele de Liga a IV-a Olimpia Aiud, Soda Ocna Mureş şi Cuprirom Abrud.

Meciurile de duminică vor începe la ora 10:00 şi se vor desfăşura într-un format special, fiecare echipă fiind compusă din şapte jucători plus un portar, durata unei partide fiind de 15 minute.

Mai jos aveţi lista tuturor meciurilor din weekend, clubul din Mihai Viteazu făcând un apel la suporteri să fie prezenţi în număr cât mai mare în tribunele arenei pentru spectacolul aniversar.

Sâmbătă, 2 iulie

Cuprirom Abrud-Arieșul Mihai Viteazu

CS Olimpia Aiud-Cuprirom Abrud

1 COMENTARIU