CFR Cluj a terminat cu patru goluri marcate cantonamentul din Slovenia, formaţia lui Dan Petrescu trecând de ucrainenii de la Zorya Luhansk, în ultima partidă amicală a verii.

A fost 4-3 scorul final, după un meci disputat în mare parte pe ploaie, clujenii fiind egalaţi de două ori înainte de a se desprinde decisiv.

Omrani a deschis scorul în minutul 10, însă Kharatin a egalat pentru ucraineni în minutul 34. Bokila a readus CFR-ul la conducere în minutul 53, adversarii restabilind din nou egalitatea, după doar cinci minute, tot prin Kharatin.

Acelaşi Omrani, în minutul 63 şi Hoban, şase minute mai târziu, au pus mai apoi un avans de două goluri pe tabelă, internaţionalul român aflându-se la prima reuşită în tricoul alb-vişiniu. Bezborodko a făcut mai interesant finalul de meci cu golul din minutul 80, însă nu s-a mai întâmplat nimic notabil în timpul rămas, iar jocul s-a încheiat cu scorul de 4-3.

CFR Cluj a terminat, astfel, cantonamentul din această vară cu trei victorii consecutive, iar vineri îşi va afla adversarul din prima etapă a Ligii I, programată săptămâna viitoare.