CFR Cluj 2 a câştigat meciul cu CS Iernut, scor final 5-3, din etapa a 20-a a Ligii a III-a.

Meciul împotriva ultimei clasate nu a fost, însă, deloc unul lipsit de emoţii, chiar dacă feroviarii conduceau cu 3-0 în minutul 62.

Golurile lui Girsik, Horj şi Joca păreau să aducă un final liniştit de meci în tabăra feroviarilor, doar că relaxarea tinerilor jucători ai lui Sergiu Coc putea să-i coste două puncte.

Mureşenii au egalat la 3 în doar 15 minute, prin Pop, Arnold şi Cherteş, însă alb-vişiniii s-au trezit şi au jucat din nou la turaţie maximă pe final. Dat şi Cazan au înscris de două ori, în minutele 83 şi 88, clujenii au mai avut şi o bară până la sfârşit şi au încheiat victorioşi un meci pe care şi l-au complicat singuri.

În runda următoare nu mai e loc de greşeală, însă, pentru că în Gruia vine de această dată Csikszereda  Miercurea Ciuc, principala favorită la promovare. În clasament, CFR-ul rămâne pe locul 5, dar s-a apropiat la un punct de Sănătatea Cluj.