Sticla Arieşul Turda şi-a continuat şi la Odorheiu Secuiesc forma bună din ultimele etape.

Trupa lui Constantin Olariu s-a impus cu 2-1, după o repriză secundă perfectă. Prima parte le-a aparţinut gazdelor, care au început mai bine.

Dinu a fructificat una dintre şansele Odorheiului, care a intrat cu avantaj minim la vestiare. Crişan a avut şansa să facă 2-0 imediat după reluare, însă apoi turdenii au preluat controlul jocului.

Lemnaru a transformat un penalty în minutul 60, iar pe contraatac Ititesc a dat lovitura pe final şi a adus trei puncte mari în tabăra turdenilor.

A fost a treia victorie consecutivă pentru nou-promovată, care nu a mai pierdut de cinci etape, iar în runda următoare va primi vizita ultimei clasate, CS Iernut.