Sticla Arieşul Turda a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu AFC Hărman, din etapa a 17-a a Ligii a III-a.

Meciul de pe stadionul “Municipal” a fost unul spectaculos, cu multe ocazii la cele două porţi, şi cu goluri marcate la un interval de şase minute.

După o primă repriză în care braşovenii au fost mai periculoşi, iar Lemnaru a ieşit accidentat, în partea secundă turdenii lui Constantin Olariu au deschis scorul prin Varodi, în minutul 77. După şase minute, Leonte a restabilit egalitatea, iar odată cu trecerea timpului cele două formaţii au devenit mulţumite cu remiza.

S-a terminat 1-1, un rezultat care nu le ajută foarte mult, însă, pe niciuna în clasament. Hărmanul a căzut pe 12, în timp ce turdenii, care vor juca la Tăşnad în runda următoare, se află pe poziţia a opta.