Sticla Arieşul Turda a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu Gloria Bistriţa, disputat vineri după-amiază pe teren propriu.

Echipa clujeană are motive să regrete cele două puncte pierdute, într-un meci în care a ratat multe ocazii.

În prima parte, turdenii au irosit trei şanse importante prin Varodi, Paleoca şi Brie, iar cei care au marcat au fost bistriţenii. Ovidiu Stoianof a profitat de o eroare în defensiva gazdelor, iar Gloria a intrat în avantaj la vestiare.

Turdenii şi-au continuat ratările şi în repriza secundă, „datorită” lui Paleoca şi Ionescu, însă fundaşul Sticlei avea să şi marcheze, în minutul 71, dintr-un corner. Insistenţele Sticlei au mai adus un gol în penultimul minut de joc, doar că reuşita lui Varodi a fost anulată pentru offside.

Astfel, meciul s-a încheiat 1-1, însă turdenii au fost egalaţi la puncte, pe locul şapte, de Avântul Reghin.