Sticla Arieşul Turda a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu Unirea Tăşnad, din Liga a III-a.

Jucătorii lui Constantin Olariu au egalat în minutul 84, dintr-un penalty, însă se pot plânge de ghinion, după ce au ratat câteva ocazii imense până atunci.

Turdenii au început greoi meciul însă, iar Raul Stanciu a deschis scorul pentru sătmăreni, după o lovitură liberă. Alb-roşii au acuzat din plin şocul, iar primele ocazii de egalare au venit abia după-pauză.

Turdenii au dominat copios repriza secundă, însă Varodi, Lemnaru şi Ionescu au ratat cele mai mari situaţii. În cele din urmă, Marcu a transformat un penalty în minutul 84 la un fault asupra lui Florin Dan şi turdenii s-au ales măcar cu un punct după un meci în care au păcătuit în faţa porţii Unirii.

Turda are patru puncte în clasament după trei etape, iar în runda următoare va avea o nouă deplasare dificilă, cu Cetate Râşnov.