Penultima etapă a turului Ligii a IV-a a debutat vineri seara, cu meciul dintre ACS Supporter 2.0 şi CFR Dej, încheiat cu victoria clară a gazdelor.

Singura echipă din Cluj-Napoca aflată în acest eşalon a câştigat cu 7-0, după un meci în care diferenţa de valoarea şi de încredere s-a văzut din plin.

Cu doar o victorie până acum, dejenii au rezistat doar trei minute fără să primească gol. Neamţiu a deschis scorul, jucătorul „suporterilor” reuşind un hattrick până la final. Tot trei goluri, dar în doar 30 de minute, a reuşit şi Mădălin Mureşan, celălalt gol fiind marcat de Gigi Vînău, din penalty.

De menţionat şi că imediat după golul de 5-0, Popan. de la oaspeţi. a fost eliminat pentru injurii adresate arbitrului, iar CFR Dej a bifat a 12-a înfrângere a sezonului.

ACS Supporter ocupă locul cinci acum, cu 21 de puncte, la 12 în spatele liderului Unirea Iclod.