foto: ripensiatimisoara.ro

Universitatea Cluj caută antrenor după despărţirea de Adrian Falub.

Managerul Ioan Ovidiu Sabău a vorbit cu mai mulţi tehnicieni în ultimele ore, printre care Iordănescu jr., Bergodi sau Niculescu, însă oficialul “studenţilor” a purtat o discuţie în prealabil şi cu Alexandru Pelici.

Antrenorul care a făcut minuni cu Hermannstadt şi a promovat-o în prima ligă după doar un sezon petrecut în eşalonul secund a semnat tocmai cu Ripensia Timişoara, echipa care a contribuit decisiv la îndepărtarea lui Falub.

Bănăţenii au făcut egal cu “U” Cluj aseară, însă Pelici încă nu e legat de Ripensia. Contractul său cu timişorenii intră în vigoare abia din iarnă, iar posibilitatea unei promovări cu “U” Cluj este tentantă pentru Pelici. Fostul antrenor al lui Hermannstadt nu a putut fi contactat până acum.

Deocamdată, singurul care a refuzat-o clar pe “U” Cluj e Edi Iordănescu, printr-un mesaj postat pe Facebook.

“Toate discutiile profesionale pe care le-am avut din momentul in care m-am despartit de Cfr , s-au finalizat cu un raspuns simplu si concret din partea mea si anume ca pana in iarna nu accept nicio propunere. Au fost mai multe tatonari atat din Romania cat si din strainatate, insa pozitia mea a fost similara. Ma onoreaza orice interes, le-am multumit politicos celor care s-au interesat de mine, dar am fost destul de clar. In iarna voi analiza si lua in calcul orice propunere, cu atat mai mult de la cluburi cu traditie si suporteri in spate pt ca inteleg foate bine rolul extrem de important al suporterilor. Ma intereseaza un proiect in adevaratul sens al cuvantului, cu obiective clare, consecventa si pe termen mediu cel putin. Pana in iarna, nu mai este cazul sa ma “plasati” pe fel si fel de liste pt ca este inutil”, a scris Iordănescu pe Facebook.

1 COMENTARIU